Захист суниці від холоду ?>
Get Adobe Flash player

Социальные закладки

|

Случайное фото

Блокнот здоровья

Плодовые культуры


Имя пользователя
Голосование

Какой сорт Клубники Вам нравиться ?

(937 голосов)

Loading...

Последние комментарии

Просмотры материалов : 577272

Статистика
Спонсоры

Главная Садоводам Захист суниці від холоду


клубника под агроволокном, защита от морозовНезабаром зима, а робота на промислових та присадибних ділянках не припиняється. Іде підготовка площі до зимівлі. Суниця, хоч і морозостійка рослина, але коли безсніжна зима і температура -12-16°С, рослини частково підмерзають, а то й зовсім гинуть. Великої помилки припускаються ті, хто скошує листя восени. Це все одно, що з людини зняти верхній одяг у лютий мороз. Скошується листя суниці через два-три тижні після останнього збору ягід, виноситься за межі городу і спалюється. Разом із цим знешкоджуються багато шкідників. До зими виростає гарне молоде листя, котре й буде частково захищати її від підмерзання. Нерідко буває, коли самі кущі не підмерзають, а вимерзають бруньки, закладені на врожай у наступному році в кореневій шийці, яка знаходиться у грунті. На жаль, не всі про це знають. Сподіватися на гарний врожай після цього марно. Мені задають багато питань, чому буває так, що суниця навіть не цвіте?

А тому, що при другому ступені пошкодження насаджень суниць морозами вимерзли листя, стебло, ріжки разом із плодовими бруньками.
За літо відновлюється ріст рослин із сплячих бруньок, розташованих на коренях і кореневищах. В рік відновлення рослини врожаю не дають, наступного ж року за врожайністю вони можуть не поступитися перед старими невимерзлими кущами. Рослини з другим ступенем пошкодження потребують ретельнішого догляду - підживлення і своєчасних подивів, особливо в першу половину літа.
Для запобігання вимерзанню їх накривають листям, соломою, осотом. Накривати суницю слід на початку зими, коли грунт промерзне на 5-8 см.
Більш раннє накриття призводить до випрівання суниці. Для прикладу, в мене вся суниця росте на чорному агроволокні (марка Р50-Р60). Перед тим, як утепляти грядки, я спочатку стелю біле агроволокно такої ж марки. У півлітрових пластикових пляшках відрізаю верхню і нижню частини. Середні розкладаю по грядках, насипаю всередину отруту для мишей, тоді вкриваю соломою, листям чи осотом, а поверх накриваю целофановою плівкою.

Навесні, як тільки зійде сніг, знімаю накриття. Акуратно, щоб не насмітити, знімаю біле агроволокно. Потім ножицями обрізаю все старе і сухе листя. Зрізати листя треба якнайближче до кореневої шийки, але так, щоб її не пошкодити. Обрізане листя, заражене різними вірусами та паразитами, треба спалити. Але це ще не все. Як би акуратно ми не старалися обрізати листя, все одно маленькі частинки залишаються на грядці, а разом із ними і паразити. Що я роблю? Прибираю пилососом! Ось тепер порядок. Деякі екскурсанти кажуть, що у мене на грядках чистіше, ніж у них в хаті. І остання операція після зачистки грядок - це обробка кущів суниці 0,4% -им розчином мідного купоросу (400 г купоросу на 10 л води).
Микола РОЗШИБІН.
 

Комментарии:

Добавить комментарий


3d BBC MAX Tapener Mod J Pascall TapenerMax Tapetool albion honey titanit Банан Гавана Десерты Доньяна Инсектицид Калифорния Кильчевание Клубника Клубничный Дайкири Королева Елизавета II Мороженое Продукты Рецепты Салаты Сладости Совка Фрукты и ягоды Черенки Япония автоматически агроволокно альбион альбоин апельсин арахис астма афродозиак базилик безвкусная бекон белокрылка билборд биопрепарат биостимулятор болезнь Альцгеймера ботритис серый бразильский орех бутылка весна вино виноград виноград. диабет виноградарство виноградники виноградников вода вручную вымачивание гастри­т гербицид гидропоника глюкоза горчица гребень грецкий орех гриб гряди грядки грялообразователь джейми оливер долгоносик дуги еда ежевика желудок замороженный клубничный дайкири защита здоровье зеленая земляника земляника садовая инвестиции инсектицид истощает италия итальянский кадастр каллус капельный кассета кассеты катаракта кедра клеенка клери клубника клубничное поле коктейль колит колорадский жук. корневая система корни крупные куколка кулинария лайм лечение лимон листовертка личинка ловушка лоза лонтрел лонтрел. клубника лопнет лоторея лутрасил мандарин мастер класс маточник мед мексиканцы мигрень миндаль моль морозы. агроволокно мульча мульчирование муха мышы несладкая обрезка описание оптом опыление органическая земляника орехи орешки оса осы память парк перец пленка плодожорки подвязка подготовка полив посадка почва почки применение прогресс производство земляники в европе профилактика размножение рак рассада растения реклама ремонтантная рецепт робот розетки ром саженцы салат салат. клубника сбор сверхранний урожай свойства клубники секс сексуальную активность серая гниль сердечное заболевание сильно рослый сливки слизистая собирать сок соль сорняки сорт стимулятор роста сучки сыр титанит тля торнфри укрывать укрывной материал уксус урожай усталость усы уход ученые фисташки фриго фунгицид фундук хоней цветоед чамора турусы черенок шаг щит эмигранты это интересно яблоки ягода ягоды язвенная болезнь